Üdvözöllek a kihívás első napján!
Az életünk során folyamatosan érnek minket nehéz és váratlan helyzetek. Vannak, amiket tudunk befolyásolni, és vannak, amiket nem. Már az is nagy érdem, ha felismered melyik melyik. Ezek lehetnek nagy, világrengető dolgok, mint egy járvány vagy egy háború, de lehetnek kisebb, mindennapos problémák, mint amikor elromlik a kenyérpirító reggel, vagy amikor nem volt elég időnk kialudni magunkat.
Bármilyen meglepő is, a feszültség nem magától az eseménytől keletkezik bennünk (háború, kevés alvás stb.), hanem az általunk hozzákapcsolt úgynevezett triggerektől. A trigger olyan mint egy nyomógomb. Szokták is azt a kifejezést használni, mikor valaki nagyon felhúz vagy felidegesít, hogy nyomkodja a gombjaidat. Mindannyiunknak vannak érzékeny pontjai, amik a múltból erednek. Mindannyian másra vagyunk érzékenyek, és ezek a triggerek ezt az érzékenységet kapcsolják be. Trigger lehet egy ismerős helyzet, mint pl. valaki meg akar veled beszélni egy problémát és ennek a gondolatától is kiakadsz. De trigger lehet egy érzet is, pl. bizonytalannak vagy magányosnak érzed magad. És trigger lehet valami konkrét dolog is, mint, hogy valaki felemeli a hangját, ami arra emlékeztet, hogy gyerekkorodban apukád fennhangon megszégyenített, mikor megharagudott rád.
A triggerek nagyon messze is vihetnek a jelen helyzettől. Ilyenkor belekerülhetünk egy negatív spirálba is, ami tartós stresszel is járhat, vagy bepánikolhatunk és egy csomó rossz és elhamarkodott döntést hozunk, amivel még árthatunk is magunknak. Kezdjük azzal, hogy megnézed az 1. napi videót, amiből megismered, hogy hogyan működnek a triggerek, a hét során pedig megtanulsz megfelelően megbírkózni velük.