Üdvözöllek a kihívás első napján!
A kudarc senkinek sem könnyű, és senki sem ússza meg egész életében. Ami igazán számít, az az, hogy hogyan reagálsz a kudarcra, vagyis amit a kudarc után csinálsz, vagy amit előtte. Annyira félsz a kudarctól, hogy nem is mersz csinálni semmit, vagy egy sikertelenség annyira maga alá gyűr, hogy mint ember is összezuhansz, értéktelennek, senkinek érzed magad, és képtelen vagy felállni?
Nyilván egyiket sem szeretnéd. Olyan szeretnél lenni, mint Arnold Schwarzenegger a Terminátorban, aki akkor is tovább megy, amikor már egy egész tárat belelőttek 😉 Nyugi, ahhoz, hogy ellenálló legyél a kudarccal szemben, neked nem kell annyi sebet kapnod, mintha egy gépfegyvernyi tárat beléd lőnének. Azt nem mondom, hogy teljesen fájdalommentes lesz, viszont ha teljesíted a titkos feladatokat, akkor sokkal kevesebb fájdalmat fogsz átélni ezek után, mint eddig. Mert a fájdalmat a megfelelő dolog miatt fogod érezni, ami segít továbblépni, nem pedig az általad kreált álvalóság miatt, ami tartós önszomorításhoz vezet és mókuskerékben pörgeted magad vele.
A kudarc kezelésében a legelső dolog, a radikális elfogadás. Vagyis azt kell látnod, ami valóban történt, mert csak akkor tudsz rajta változtatni. Ha valami rosszat mondtál egy állásinterjún, akkor ne azt meséld mindenkinek, hogy nem tetszett a hajad színe, mert azzal csak magadat akadályozod abban, hogy valaha is megszerezd a neked való állást. Nézd meg az 1. napi videót és ismerd meg a kudarckezelés 4 legfőbb lépését, azután pedig elkezdünk gyakorolni.