Üdvözöllek a kihívás első napján!
Ebben a kihívásban egy különleges utazásban lesz részed. A tudatalatti birodalmát fogjuk felfedezni. Tudtad, hogy a tudatalatti a döntéseink 95%-áért felelős? A tudatalatti sokkal több dologra emlékszik, mint amit tudatosan vissza tudnál mondani. Ha sokat hallasz valamit, akkor az berögzül a tudatalattiba, mint egy parancs. Mindegy miről van szó. Ha jó, ha rossz, ha hasznos, ha káros, ha szereted, ha nem. Az ismétlés a tudatalatti számára azt jelenti, hogy valami fontos, és meg kell jegyezni. Az ismétlődő dolgok kiszámíthatóvá teszik a világot, a tudatalatti célja pedig az, hogy biztonságossá tegye az életedet.
Szóval ha gyerekkorodban sokat mondták neked, hogy nézz körül, mielőtt lelépsz a járdáról, akkor arra automatikusan emlékezni fogsz, és meg is csinálod, anélkül, hogy gondolkoznod kellene rajta. Ugyanígy tanuljuk meg a szüleinktől, hogy hogyan viselkedjünk társaságban, mi elfogadott és mi nem, és ezek aztán automatikusan irányítják a viselkedésünket.
De nemcsak a szüleinktől tanulunk. Minden ismétlődő bemenő információt egy idő után belső paranccsá alakítunk, és automatikusan cselekszünk a hatásukra.
Gondolj bele miket engedsz be az elmédbe nap mint nap. A rádióból, a TV-ből, az internetről, a pletykáló kollegáidtól, az állandóan panaszkodó szomszédtól. A tudatalatti nem szűr. Ha sokszor hallod, beépíti, ha jó neked, ha nem. Ezért van az, ha sok negatív hírt hallasz, vagy olvasol, akkor egyre jobban eluralkodik rajtad a pánik, a kétségbeesés, és a reménytelenség. Ezek ellen csak úgy védekezhetsz, hogy megszűröd, hogy miből mennyit fogyasztasz. Megválogatod a forrásaidat, és korlátozod az időt, amit ezekre fordítasz. A környezetedben lévő embereket nem mind tudod megválogatni, de erre is van megoldás. Nézd meg az 1. napi videót, holnaptól pedig elkezdjük szűrni a negatív hatásokat, amik nap mint érik az elmédet.